איך מטפלים בשיער מתולתל? כל הסודות לתלתלים מושלמים

שיער מתולתל הוא ייחודי ומיוחד, ודורש גישה אחרת לטיפוח השיער. אם התמזל מזלכם ויש לכם שיער מתולתל, אז אתם יודעים שהוא יכול להיות גם ברכה וגם קללה. מצד אחד, הוא יפה ומושך את העין, אבל מצד שני, הוא יכול להיות פרוע וקשה להתמודדות. עם זאת, עם הטכניקות הנכונות, אתם יכולים לשמור על השיער המתולתל שלכם כשהוא נראה במיטבו. הינה כמה טיפים חשובים לטיפול בשיער מתולתל:

בחרו את השמפו והמרכך המתאימים

שיער מתולתל הוא יבש באופן טבעי, והוא דורש לחות נוספת כדי להישאר בריא. לכן חשוב מאוד לבחור שמפו ומרכך שיוצרו במיוחד לשיער מתולתל. חפשו מוצרים נטולי סולפטים, שכן סולפטים יכולים להוריד מהשיער את השמנים הטבעיים שלו ולהפוך אותו ליבש עוד יותר. כדאי גם לבחור מרכך עשיר וקרמי, שכן הוא יעזור להעניק לחות לשיער ולשמור על מראה בריא. יתר על כן, השתדלו למצוא את שגרת החפיפה המתאימה לשיער שלכם כדי לשמור עליו ממזיקים שונים, כמו קרני השמש או זיהומים סביבתיים.

הסירו את הקשרים בשיער בזהירות

שיער מתולתל עלול להיות מועד לקשים, ולכן חשוב להיות עדינים בעת התרת הקשרים. לפני שתתחילו, מרחו מרכך על השיער, מכיוון שהוא יעזור לשחרר את הקשרים ולהקל על הסרתם. השתמשו במסרק רחב שיניים או באצבעות כדי להתיר את השיער, החל מהקצוות ועד לשורשים.

הימנעו מהברשה של השיער כשהוא יבש

הברשת שיער מתולתל כשהוא יבש עלולה להוביל לקרזול ולשבירה. במקום זאת, הברישי את השיער רק כשהוא רטוב ושיש בו מרכך. השתמשו במסרק רחב שיניים כדי להתיר בעדינות את השיער, והקפידו להתחיל מהקצוות ולפלס את הדרך עד לשורשים.

השתמשו במוצרים לשיפור תלתלים

כדי לשמור על מראה השיער מוגדר וקופצני, ייתכן שתרצו להשתמש במוצרים לשיפור התלתלים. ישנם סוגים רבים ושונים של מוצרים בשוק, כגון קרמים תלתלים, ג'לים ומוסים. התנסו במוצרים שונים כדי למצוא מוצר המתאים ביותר לסוג השיער שלכם. מרחו את החומר על שיער לח, וסלסלו את השיער עם הידיים כדי לעודד את היווצרות התלתלים.

 

 

הימנעו משימוש במייבש שיער רגיל

כשאתם מייבשים את השיער המתולתל שלכם, כדאי להימנע משימוש במייבש שיער רגיל, שכן החום עלול לגרום לקרזול ולנזק. במקום זאת, השתמשו בדיפיוזר לתלתלים, שנועד לפזר את האוויר בצורה אחידה ועדינה יותר. התחילו במריחת תרסיס מגן חום על השיער, לאחר מכן חברו את הדיפיוזר למייבש השיער והפעילו אותו על המצב הנמוך ביותר. השתמשו בדיפיוזר כדי לייבש את השיער בחלקים, החל מהשורשים ועד לקצוות.

הגנו על השיער בזמן השינה

שינה על ציפית כותנה עלולה לגרום לחיכוך ולהוביל לקרזול ושבירה של השיער. כדי להגן על שיערכם בזמן השינה, החליפו ציפית לציפיות מסאטן או ממשי. חומרים אלה עדינים יותר לשיער שלכם, והם יסייעו לשמור על הצורה של התלתלים שלכם. ייתכן שתרצו גם לשקול להשתמש במטפחת סאטן או משי לשיער או מצנפת כדי לשמור על שיערכם מוגן בזמן שאתם ישנים.

ספרו את שיערכם באופן קבוע

תספורות קבועות חיוניות לשמירה על בריאות שיער מתולתל ולמניעת קצוות מפוצלים. השתדלו להסתפר כל שישה עד שמונה שבועות, או לפי הצורך. גם אם אתם מנסים שיטות להארכת השיער, חשוב להסתפר. כשאתם מסתפרים, הקפידו לשתף את מעצב השיער שלכם בצרכים הספציפיים של השיער המתולתל שלכם. הם אמורים להיות מסוגלים לספר אתכם בתספורת מותאמת אישית המתאימה לסוג השיער ולצורת הפנים שלכם.

היו סבלניים ואהבו את התלתלים שלכם

לבסוף, חשוב להיות סבלניים כשמטפלים בשיער מתולתל. שיער מתולתל יכול להיות בלתי צפוי לפעמים, והטיפול בו עשוי לקחת כמה ניסיונות עד שמוצאים את שגרת הטיפוח שעובדת הכי טוב בשבילכם. אהבו את התלתלים שלכם ולמדו לעבוד איתם, במקום לנסות לכפות עליהם סגנון אחר. עם סבלנות וזהירות, אתם יכולים לשמור על התלתלים שלכם בריאים, יפים ומלאי חיים.

לסיכום

טיפול בשיער מתולתל דורש קצת מאמץ, אבל הוא בהחלט שווה את זה בגלל המראה היפה והייחודי שהוא מספק. כדי לשמור על מראה התלתלים שלכם במיטבו, התחילו בבחירת השמפו והמרכך המתאימים, התירו את קשרי השיער שלכם בזהירות והשתמשו במוצרים לשיפור תלתלים. השתמשו בדיפיוזר כדי לייבש את השיער בעדינות, הגנו על השיער בזמן השינה וספרו את השיער באופן קבוע כדי למנוע קצוות מפוצלים. לבסוף, היו סבלניים ואהבו את התלתלים שלכם, כי עם הטיפול ותשומת הלב הנכונים, השיער המתולתל שלכם יהיה יפה וייחודי.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות