שיער כמו של רפונזל: 5 שיטות שיכולות לעזור להארכת שיער

מתמודדים עם נשירת שיער? ובכן, אתם לא לבד. מדובר בתופעה שכיחה שמתרחשת הן אצל גברים והן אצל נשים ממגוון רחב של סיבות – החל מגורמים גנטיים ועד לחץ וחרדה, חוסר איזון תזונתי ועוד. בשביל להאריך את השיער ואף לחזק אותו אפשר כבר עכשיו לנקוט בפעולות שנועדו להוביל ליצירה של מראה שיער בריא וחזק. כיצד? להלן חמש שיטות שאותן תוכלו ליישם כבר עכשיו.

שילוב של תוספי תזונה

אחת מהסיבות המרכזיות לנשירת שיער נובעת בעקבות מחסור תזונתי שמגיע לידי ביטוי בהיחלשות של סיב השיער. ל כן, נטילה של תוסף תזונה ייעודי לנשירה הוא אופציה מעולה בעבורכם, בייחוד בשל העובדה כי מדובר בתוספים איכותיים וללא חומרים פעילים ועל כן אין תופעות לוואי. תוספי תזונה שיכולים לעזור לטובת התגברות על החוסרים הללו מכילים כמות גבוהה של ויטמינים לצד ברזל וסידן, כאשר נטילה של תוספים ייעודים לנשירה צריכה להתבצע רק לאחר בדיקת דם המתבצעת אצל הרופא ותוך התייעצות, כל זאת מתוך מטרה להוביל לניצול מלא של התוספים להתמודדות עם נשירה מואצת ובהתאם לכך גם חיזוק סיב השיער שיגיע לידי ביט

פעילות גופנית

ההשפעה של פעילות גופנית ידועה מזה שנים רבות כחלק בלתי נפרד מיצירה של אורח חיים בריא, אולם האם ידעתם כי לפעילות ספורטיבית המתבצעת בחדר כושר או אפילו בבית יש השפעה גם על השיער? הסיבה לכך נובעת בעקבות הגברת זרימת הדם לקרקפת אשר משפיעה על סיב השיער, ובהתאם לכך גם על קצב הנשירה. בנוסף, בזמן פעילות ספורטיבית מופרשים הורמונים אשר תורמים למצב הרוח ועל כן אם אתם חווים לחץ שגורם לנשירה, ספורט מהווה הזדמנות מעולה גם להיכנס לשגרת כושר וחיטוב אבל גם לעודד את הצמיחה המחודשת של השיער.

 

 

תספורת קבועה

בשביל להאריך שוב את השיער צריך לדאוג לשגרת טיפוח קבועה הכוללת בין היתר התייצבות אצל הספר בכל שלושה חודשים ועד חצי שנה, לטובת גזירה של קצוות, בניגוד למחשבה כי במידה ורוצים להאריך אסור להסתפר. כאשר הקצוות של השיער מפוצלים השיער מתקשה לצמוח שוב, בייחוד אם מדובר בשיער יבש ופגום. על כן, הקפידו לגזור את השיער אצל הספר, כאשר כאן תוכלו ללמוד איך להסתפר באופן עצמאי ובכך להוביל לא רק לגזירה של קצוות אלא גם לתספורת עדכני ושיקית שתגביר את הביטחון  והדימוי העצמי שלכם.

הימנעות משימוש במכשירים פולטי חום

מכשירים פולטי חום כמו למשל מחליק או פן עשויים לגרום להרס של השיער בעקבות חום גבוה שמשפיע על סיב השיער. על כן, העדיפו תמיד להימנע משימוש במכשירים פולטי חום ובמידת הצורך להשתמש בחום נמוך.  בכך ניתן יהיה להוביל להפחתה של הנזק לשיער, לצד שימוש קבוע במסכות משקמות וכן סרום שיקומי לשיער.

סירוק עדין

השתמשו במסרק רחב לטובת סירוק השיער, והעדיפו שלא לסרק את השיער כאשר הוא רטוב מאחר ובמצב כזה הוא פגיע יותר ועל כן נגרם נזק שמשפיע גם על חוזק השיער אבל גם משפיע על הנשירה. במידה ויש קשרים בשיער, השתמשו בספריי מרכך והעדיפו לבצע את פעולת הסירוק בזמן שהשיער יבש, וללא משיכות חזקות אלא עדינות ככל האפשר.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להוביל ליצירה של תהליך שיקום וטיפוח של השיער, כל זאת מתוך מטרה להפחית את הנשירה אבל גם להוביל לצמיחה מחודשת של השיער – בכל גיל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות