מכניסים קצת בריאות לתפריט היומי: איך בוחרים פרוביוטיקה?

אוכלוסיית החיידקים בגופנו היא עצומה ומגוונת, כאשר לצד החיידקים הלא-טובים ישנם גם חיידקים ידידותיים מאוד שתורמים לתהליכים שונים בגופנו. עם זאת, כאשר האיזון בין החיידקים הטובים לבין החיידקים הלא-טובים מופר, אנחנו עלולים לפגוש בתופעות לא נעימות הקשורות למערכת העיכול, כמו נפיחות, עצירות, שלשולים, צרבות, ותחושת כבדות בגוף. לכן, אנשים רבים בוחרים ליטול תוספי פרוביוטיקה כאלה ואחרים, אך מגוון תוספי הפרוביוטיקה בשוק כיום הוא עצום, מה שיכול להקשות על הבחירה בתוסף הפרוביוטי הנכון לנו ביותר. אז כיצד תוכלו לבחור תוסף פרוביוטיקה? כל הפרטים במאמר שלפניכם.

מה זה פרוביוטיקה?

ראשית, כדאי להבין מהי הפרוביוטיקה וכיצד היא תורמת לנו. פרוביוטיקה זהו שם כולל לאוכלוסיית חיידקים טובים הנמצאים באופן טבעי בגופנו, ושמסייעים בתהליכים שונים במערכת העיכול, כמו פירוק המזון ומיצוי כלל הוויטמינים, המינרלים והחלבונים שיש בו, וספיגתם של חומרים אלה בגוף. כמו כן, הם נלחמים בחיידקים הלא-טובים וכך מונעים זיהומים. לעתים, אוכלוסיית החיידקים הטובים במערכת העיכול נפגעת, מה שיכול לגרום להתפתחותן של בעיות כמו קשיי עיכול, אלרגיות, פטריות ועוד, ובמקרים כאלה ניתן ליטול תוספי פרוביוטיקה. באתר טבע בריא תוכלו למצוא מידע רב על פרוביוטיקה ועל תוספי פרוביוטיקה שונים.

באילו מקרים ניטול תוספי פרוביוטיקה?

אורח החיים המודרני מאופיין בשגרה מלאה בסטרס, והתזונה שלנו מושפעת מזה באופן ישיר מאחר שהשאיפה שלנו לאכול מזון איכותי בארוחות מלאות הכוללות את כל קבוצות המזון החיוניות, נדחקת הצידה. לפיכך, אנחנו נוטים לצרוך מזון שהוא ברובו מעובד, תעשייתי ומלא בסוכר ובשומן, מה שיכול להביא להפרה של האיזון בין החיידקים הטובים לחיידקים הלא-טובים. בהיעדר כמות מספקת של חיידקים טובים, אנחנו עלולים להרגיש ירידה ניכרת בחיוניות שלנו ובתחושה הכללית הטובה, מה שיכול לבוא לידי ביטוי בבעיות עיכול. כמו כן, כאשר אנו נוטלים אנטיביוטיקה, התרופה עלולה לפגוע לא רק באוכלוסיית החיידקים הרעים אלא גם באוכלוסיית החיידקים הטובים. לכן, קיימת חשיבות רבה לנטילת פרוביוטיקה כתוסף תזונה קבוע, גם ללא התוויות רפואיות מיוחדות, וזאת כדי לחזק את הגוף ואת מערכת העיכול.

 

 

כיצד נבחר תוסף פרוביוטי?

קיימים מספר קריטריונים חשובים בבחירת תוסף פרוביוטי. לדוגמה, יש לבדוק את כמות החיידקים שמכילים התוספים, משום ששטח פני המעי גדול מאוד וזקוק לכמות גדולה של חיידקים. לפיכך, כדאי לבחור את התוספים שמכילים לפחות 12 מיליארד חיידקים. כמו כן, בדקו שהתוסף מכיל מגוון סוגי חיידקים, מאחר שלכל סוג של חיידקים יש תפקיד אחר במערכת העיכול שלנו (וכולם חשובים). אם קיימת בעיה ספציפית, בחרו תוסף פרוביוטי המכיל הזן הייחודי של החיידקים שיכולים לסייע בבעיה.

עניין נוסף שיש לשים עליו דגש הוא טכנולוגיית הייצור. הקיבה שלנו, בין היתר, מגנה עלינו מפני מחלות, כך שהיא יוצרת בתוכה סביבה חומצית מאוד שמטרתה להשמיד את החיידקים. גם החיידקים הטובים אינם חסינים לסביבה זו, ולכן כדאי לבחור בפרוביוטיקה המיוצרת בטכנולוגיית שחרור מושהה, כלומר – תוסף שיאפשר לקפסולה לשרוד את תנאי הקיבה ולהתפרק רק בסביבת המעי הגס. כמו כן, השתדלו לבחור בתוספים המכילים סיבים תזונתיים המשמשים כמצע לגידול חיידקים פרוביוטיים, על מנת שהחיידקים יאריכו חיים.

סיכום

לסיכום, החיידקים הטובים בגופנו תורמים רבות לתהליכים חשובים המתרחשים במערכת העיכול, ולכן שילוב של פרוביוטיקה בתזונה שלנו יכולה לסייע לנו מאוד. אם יש לכם התלבטות בנושא, אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם רופא שיוכל להנחות אתכם בנוגע לסוגי פרוביוטיקה שיכולים להועיל לכם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות