חדר כושר: לבד או עם מאמן? יתרונות וחסרונות

אימון בחדר כושר מהווה דרך מצוינת לשמור על שגרת אימונים סדירה. למעשה, חדרי הכושר כפי שהכרנו בעבר השתנו באופן משמעותי, בייחוד לאור שפע של מכשירי כושר מתקדמים לצד שיעורים הכוללים יוגה, פילאטיס, אירובי ועוד. יחד עם זאת, בשביל להתמיד ולהגיע לתוצאות, ישנן שתי אופציות – אימון המתבצע לבד או אימון ביחד עם מאמן. מה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהאופציות? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

אימון ביחד עם מאמן – ליווי אישי לכל אורך הדרך

אם אתם מתקשים להרים את עצמכם ולצאת לאימון לאחר יום עבודה או אפילו לפני, האופציה של מאמן כושר צמוד היא אופציה מצוינת בעבורכם. תפקידו של מאמן הכושר הוא לא רק לקבוע תוכנית אימונים פרטנית המבוססת על היכולת האישית אלא גם לסייע לכם להתמיד, וזאת על ידי מתן של תזכורות. בנוסף, אם אתם סובלים מפציעה שמקשה עליכם להתאמן, רצוי בהחלט לתאם סדרה של מפגשים עם המאמן שבמסגרתם ניתן יהיה להוביל ליצירה של רצף אימונים אפקטיבי שיוביל גם לשיפור משמעותי גם ברמת סיבולת לב ריאה וגם מבחינת החיטוב של הגוף.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי ליווי אישי מצב מאמן דורש הוצאה כספית לא מועטה. רוב המאמנים לוקחים על אימון אישי סכום שנע בין 100 ₪ לאימון בודד ועד ל 350-400 ₪, תלוי בניסיון וגם בביקוש לקבלת השירות. שימו לב כי חלק ממכוני הכושר מאפשרים לכם כמנויים לקבל מפגש אחד או סדרה של מפגשים ללא עלות, ולכן שווה לבדוק את זה בעת ההגעה למכון, כך שתוכלו לנצל את האופציה הזו, באם היא אכן קיימת.

חדר כושר: לבד או עם מאמן? יתרונות וחסרונות

אימון אישי – כך תוכלו להגיע לתוצאות

אימון לבד הוא אימון שדורש מכם מוטיבציה כמו גם הבנה כי אין מי שנמצא איתכם ועל כן האחריות ליצירה של אימון מוצלח מבוססת אך ורק על היכולת האישית שלכם. בנוסף, אם אתם כבר מתאמנים ויש לכם את שגרת האימונים הקבועה שלכם, אין צורך ביצירת קשר עם מאמן אלא רק לדיוקים קטנים או לטובת סיוע נקודתי באתגר עמו אתם מתמודדים במסגרת האימונים. החיסרון של אימון לבד נובע מטעויות שעלולות לכם ביוקר בעקבות אימון אינטנסיבי מדי שחושף אתכם לפציעות או לחילופין אימון שלא מתאים לסרגל המאמצים האישי.

לסיכום

החלטה לגבי אימון עם מאמן או בלעדיו צריכה להתבצע בהתאם לצרכים שלכם. במידה ואתם מגיעים לחדר הכושר רק בשביל ההרגשה הטובה, אפשר בהחלט לוותר על שירותו. אולם, אם אתם רוצים להגביר את המוטיבציה ולהגיע לתוצאות, אין ספק כי אימון המתבצע ביחד עם מאמן היא האופציה הטובה ביותר ליצירה של אימונים מוצלחים שיובילו אתכם לגרסה הטובה ביותר של עצמכם, כל זאת בעקבות התמדה, נחישות ולא מעט סיוע מצד המאמן.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות