המדריך המלא לחיטוב ולשריפת שומן

מרגישים שהגיע הזמן לשינוי שיגיע לידי ביטוי בתהליך של חיטוב ועיצוב הגוף? ובכן, בשביל להפסיק לחלום ולהתחיל לבצע, בחרנו להציג את המדריך המלא לחיטוב ושריפת שומן, כל זאת מתוך מטרה להוביל להעלאת המוטיבציה וכן יצירה של תהליך מבוקר שיוביל אתכם לתוצאות מעולות. אז קדימה, בואו נתחיל ונצא לדרך שבמסגרתה תגשימו חלום ותתחילו לדאוג לעצמכם גם מבחינה תזונתית וגם מבחינה ספורטיבית.

הגברת צריכת החלבון

בשביל לחטב את הגוף צריך לא רק להקפיד על פעילות גופנית סדירה אלא גם על תוכנית תזונה פרטנית. אם אתם שואלים את עצמכם איך מגיעים למצב של שריפת שומן? התשובה כוללת שילוב של פעילות גופנית מגוונת לצד הקפדה על צריכה מוגברת של חלבון האחראי בין היתר על העלאת מסת השריר, הגברת תחושת השובע וכן מניעה פגיעה בשרירים בעקבות חוסר מאזן קלורי שנוצר בעקבות תפריט חיטוב. כיום ניתן לרכוש ברשתות השיווק חטיפי חלבון או יוגורט המכיל ריכוז גבוה, כאשר החלטה לגבי התפריט התזונתי המתאים לכם צריכה להתבצע באמצעות קביעה מראש של פגישת ייעוץ עם תזונאית המתמחה בתחום, כחלק מיצירה של תוכנית תזונתית

תוכנית אימונים בהתאמה אישית

חלק מהותי בתהליך החיטוב ושריפת השומן כולל קביעה של תוכנית אימונים המותאמת לגובה, גיל, משקל וכן מדד BMI. על מנת לבנות תוכנית מותאמת רצוי לקבוע פגישה אצל מאמן כושר מוסמך המציע לא רק אפשרות להתייעץ אלא גם לקבל ליווי המתבצע בתוך חדר כושר או באוויר הפתוח. שימו לב כי לא כל תוכנית חיטוב מתאימה לכל אחד, ועל כן ההתייעצות כמו גם בנייה של תוכנית היא בעלת השפעה על היכולת להוביל ליצירה של מערך המאפשר ליצור תהליך מבוקר המתבצע בהתאמה מדויקת לסרגל המאמצים שלכם.

 

 

גיוון בסגנון האימונים

המחשבה כי צריך להקדיש זמן רב לטובת אימון כוח היא מוטעית, מאחר וגיוון בסגנונות האימון מהווה דרך מצוינת לרענן את שגרת האימונים ואף להוביל להפחתה של לחץ על אזורים שונים בגוף, כמו למשל הברכיים או הגב. במידה ואתם רק מתחילים להתאמן, כאן תוכלו למצוא מדריך המפרט את כל מה שצריך לדעת בעבור ספורטאים מתחילים, כחלק מהבנה כי הידע הרב הוא זה שמאפשר להימנע משחיקה כמו גם מפציעות שיובילו בסופו של דבר לחוסר יכולת להגיע להישגים.

הקפדה על מנוחה וצי'ט

בשביל לשמור על התוצאות שלכם לאורך זמן וכן להימנע מתחושה שאתה מפספסים את הנאות החיים, חשוב להעניק לעצמכם זמן מנוחה הכולל גם ארוחת שחיתות המתבצעת אחת לתקופה, בשביל הנשמה ועם שימת דגש על הבנה כי חיטוב ושריפה של שומנים איננה אומרת בהכרח כי צריך להימנע מכל הדברים שאתם אוהבים, אלא להפך, לאפשר לעצמכם באופן מידיתי המשלב גם מנוחה בין אימונים.

מעקב באמצעות יומן

בשביל לבחון את קצב ההתקדמות שלכם, רצוי לרכוש מראש יומן בו תציינו מדי שבוע את המדדים שלכם. המעקב הזה נועד להראות לכם גם את גרף ההצלחה אבל גם להישאר במעקב ולבצע שינויים בעת הצורך, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר לתהליך ירידה מבוקר במשקל.

הצטרפות לקבוצות אימון

מתקשים להתאמן לבד ולהעלות לעצמכם את המוטיבציה? ובכן, עכשיו זה הזמן להצטרף לקבוצות אימון שמתמקדות בתהליך של חיטוב הגוף, כחלק מהבנה כי באמצעות אימון קבוצתי ניתן להגיע ליעדים ואף לשתף אותם, כחלק מקהילתיות שתומכת ברצון שלכם להתפתח כמתאמנים אבל גם לקבל ידע וניסיון של מתאמנים אחרים לטובת הליך חיטוב מוצלח.

לסיכום

באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להגשים חלום ולהגיע ליעדים מעולים גם מבחינת אחוזי השומן וגם מבחינת היכולת להעלות מסת שריר ובכך להוביל לגוף חטוב בגוף בריא, בכל גיל ובכל סטטוס. זכרו, בסוף הכול תלוי בכם ועל כן תנו לעצמכם את המקום להתפתח וללמוד תוך כדי תנועה, כחלק מתהליך בריא ומאוזן שיוביל לתוצאות מעולות.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות