די להליכונים – יוצאים לרוץ באוויר הפתוח: 5 טיפים לאימון ריצה אפקטיבי ומהנה

ריצה על הליכון היא פעילות ספורטיבית אידיאלית בעבור כל מי שרוצה לשפר את סיבולת לב הריאה, בין אם מדובר באימון ריצה המתבצע בתוך חדר כושר או על ההליכון הביתי. יחד עם זאת, ניתן ואף רצוי לנצל את האוויר הפתוח לטובת שחרור והעלאת דרגת הקושי של הריצה, כחלק מפעילות שמשלבת לא רק אלמנט ספורטיבי אלא גם

בדיקת מזג האוויר

ריצה באוויר הפתוח מחייבת בדיקות מראש הכוללות בין היתר את בדיקת מזג האוויר, מתוך מטרה להבטיח כי הריצה תעבור עליכם בנעימים ולא עם חום גבוה או קור שעשוי להוביל לקושי להתחיל ואפילו לסיים את המסלול שאותו בחרתם מראש. על כן, ביום הריצה בדקו את מזג האוויר ובהתאם לכך בחרו את הלבוש המתאים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של אימון ריצה אפקטיבי אך גם כזה שלוקח בחשבון את מזג האוויר שהוא פרמטר משמעותי שישפיע לא רק על ההנאה שלכם אלא גם על דרגת הקושי של הריצה.

אוזניות ספורט

מעבר לאלמנט הספורטיבי, אפשר ואף רצוי לנצל את הריצה לטובת האזנה למוזיקה או לתוכניות רדיו מומלצות. מומלץ לקרוא ברשת סקירות אודות אוזניות שמחזיקות מעמד בזמן פעילות ספורטיבית מאומצת ולא נופלות מהאוזניים, כולל עוצמת שמע איכותית שאותה ניתן לווסת בהתאם לצרכים הנדרשים. בכך, ניתן יהיה לנצל את הריצה לטובת האזנה לתחנות רדיו אונליין כמו רדיו ירושלים המציע שפע של מוזיקה מעולה לצד תוכניות שזוכות למספר מאזינים שרק הולך וגדל.

 

 

שעון דופק

שעון דופק מהווה כלי נהדר לטובת בדיקה של הביצועים שלכם בזמן אמת, החל מקצב שריפת הקולריות ועד קצב הלב. השעונים החכמים מאפשרים כיום לקבל גם תמונת מצב יומית, חודשית ואפילו שנתית שתסייע לכם לייעל את האימונים שלכם ואף לנצל לטובת יצירה של גרף שיפור מתמיד. לפני שאתם ממהרים לבצע רכישה, רצוי לקרוא סקירות ברשת אודות שעוני דופק מומלצים, לטובת השקעה כספית משתלמת.

ריצה עם שותף

מרגישים שאתם לא מצליחים להתמיד בריצה? ובכן, זה הזמן לפנות לחבר קרוב או אפילו בן או בת הזוג לטובת ריצה משותפת. מדובר בהזדמנות מעולה גם להגביר את הביטחון שלכם בזמן הריצה אבל גם להעלות את המוטיבציה, בייחוד בימים שבהם אתם מרגישים כי אין לכם כוח לצאת מהבית בסיום יום עבודה. בנוסף, בשנים האחרונות ניתן להבחין בטרנד שבמסגרתו מדריכי ריצה מקימים קבוצות ריצה אשר מאפשרות לכם ליצור קשר חברתיים ענפים ואפילו לקחת חלק במרותן, בהתאם לרמת המסוגלות שלכם.

גיוון המסלול

בניגוד לריצה המתבצעת על הליכון, בריצה המתבצעת בשטח פתוח יש לכם את האפשרות לגוון את הריצה באמצעות סוגים שונים של מסלולים – החל מריצה המתבצעת בתוך הפארק ועד ריצה בשטח עירוני. רצוי לגוון כמה שיותר, גם בשביל לגוון ברמת המאמץ אבל גם בשביל לשבור את השגרה ואף להיחשף למקומות חדשים, תוך כדי ריצה.

לסיכום

נמאס לכם לרוץ על ההליכון? ובכן, זה הזמן לנעול את נעלי הספורט ולצאת לריצה באוויר הפתוח. מומלץ לעבור היטב על הטיפים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, וזאת מתוך מטרה להוביל לא רק להגברת המוטיבציה אלא גם ליצירה של תהליך התומך בהתפתחות האישית שלכם, מריצה קצרה יחסית ועד ריצות ארוכות שמכניסות לכם אוויר לנשמה אבל גם מסייעות לטובת שמירה על כושר גופני גבוה, בייחוד בשל היתרונות הבריאותיים המיוחסים לריצה – בכל גיל.  אז קדימה, צאו לדרך!

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות