עמותת משאלות מקדישה מזמנה להגשמת חלומות בעבור ילדים חולים

במציאות שבה ילדים נאלצים להתמודד עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים, עמותה ששמה למטרה לדאוג להגשמת המשאלות שלהם ולהעניק להם חוויות מתוקות בתוך כל הקושי, היא כמו קרן אור באפילה. עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 בדיוק למטרה זו – לשמח ילדים חולים ולעזור להם להוציא לאור חלומות, ולא רק. במאמר הבא נכיר מקרוב את עמותת משאלות ואת העשייה הנפלאה שלה.

הגשמת חלומות לילדים

 

משאלות כמקור לשמחה

משאלות הן דבר מיוחד – הן מחזיקות בשאיפות העמוקות של האדם ולהגשמת משאלה יש כוח עצום לגרום לשמחה, התרוממות רוח והשראה. עמותת משאלות הבינה את זה ושמה כמטרה עיקרית להגשים לילדים המתמודדים עם מחלות קשות את החלומות הכמוסים שלהם. בין אם זה לפגוש כוכב אהוב, לבקר במקום מיוחד, או לקבל במתנה דבר מה בעל ערך עבור הילד. עמותת משאלות פועלת בדרכים שונות כדי להגשים את המשאלות למי שהכי זקוק לכך.

תמיכה נפשית ורגשית

כשהורים או בני משפחה רואים את הילד שלהם מאושר, עם חיוך שלא יורד מהפנים וניצוץ של התרגשות בעיניים, המשמעות הזו עבורם היא אדירה. התמודדות עם מחלה קשה היא חוויה סוחטת רגשית ופיזית, הן עבור הילד והן עבור בני משפחתו, ורגעים של תקווה הם דלק להמשך הדרך ויש להם חשיבות עצומה בתהליך הריפוי.

העצמת משפחות

הקלת נטל כלכלי

גם מבחינה כלכלית, טיפול בילד עם מחלה קשה היא התמודדות סוחטת וקשה. בעזרת סיוע כלכלי שהיא מעניקה, עמותת משאלות עוזרת למשפחות לפנות את האנרגיה כדי להתמודד עם מה שחשוב באמת- הטיפול בילד. זה משחרר את ההורים מדאגות ומתח רגשי נוסף ומעניק לכולם סביבה יציבה ותומכת יותר בדרך להחלמה.

בניית קהילה תומכת

פעילות חשובה נוספת של עמותת משאלות היא בחיבור משפחות המתמודדות עם סיטואציה דומה לכדי קהילה פעילה ותומכת עבור המשפחות, שבה הן יכולות לחלוק את הקשיים, האתגרים והניצחונות הקטנים, להישען ולהיתמך אחד מהשני. לתחושת שייכות יש יכולת להעניק הרבה כוח ונחמה, ואלו קריטיים בתקופות כאלה.

 

תרומה למחקר וטיפול

קידום המחקר הרפואי

המחויבות של עמותת משאלות מתרחבת גם מעבר למשפחה והילד, והיא תורמת באופן פעיל למחקרים רפואיים ולמציאת תרופות וטיפולים חדשניים למחלות השונות. בעזרת השקעה ותמיכה כספית במחקרים, משאלות ממלאת תפקיד חיוני בעיצוב שירותי הבריאות ומעניקה תקווה לדור הנוכחי ולדורות הבאים.

מימון טיפולים

בנוסף למחקרים, עמותת משאלות מסייעת במימון טיפולים רפואיים חדשניים שגישה אליהם יכולה לשנות את המציאות עבור ילדים עם מחלות קשות. העמותה שמה לה למטרה לדאוג שטיפולים מצילים חיים לא יהיו מחוץ להישג ידם של משפחות מטעמים כלכליים, ובכך מעניקה תקווה רבה, איכות חיים, ומשפרת את סיכויי ההחלמה של הילדים החולים.

 

 

אפקט האדווה של עבודת משאלות

אז ראינו כיצד בפועל עמותת משאלות תורמת ופועלת למען שיפור איות חייהם של ילדים החולים במחלות קשות ועם צרכים מיוחדים, וגם לבני משפחותיהם. ההשפעה של כל הסיוע הזה היא רחבה ויש לה אדוות של חיוביות ושינוי במעגלים שונים:

נדיבות מעוררת השראה

בעזרת סיפורים מעוררי השראה של ילדים ומשפחות שנתמכו וחייהם השתנו, ניתנת השראה לאנשים אחרים להתנדב, לתרום וליצור שינוי. ככל שנדיבות ומעורבות קהילתית מתגברות, כך עולה המודעות בקרב החברה לכוח שיש בכך, וזה מעגל שמייצר עוד ועוד מזה.

העלאת המודעות

התרומה הרחבה של עמותת משאלות מעלה את המודעות בחברה לאתגרים העומדים בפני ילדים עם מחלות קשות וצרכים מיוחדים, והיא מגבירה אמפתיה, הבנה ותמיכה חברתית. בעזרת מודעות נרחבת גם מדיניות הבריאות עשויה להשתנות, וזה ללא ספק תורם לחברה מכילה ואכפתית יותר.

לסיכום

מאז שהקומה בשנת 2015, עמותת משאלות זכתה להגשים חלומות למאות ילדים ובכך חיזקה בהם תקווה, שמחה וחוסן. מעבר לפעילות המבורכת הזו העמותה מציעה תמיכה נפשית וכלילית לבני המשפחה, מזרזת פריצות דרך מחקריות ומאפשרת טיפולים משני חיים למי שזקוק, ובכך היא משמשת כחבל הצלה למשפחות רבות המתמודדות עם מציאות לא פשוטה. עמותת משאלות כאן גם כדי להזכיר לנו, שבעזרת אמפתיה ומסירות כל אחד יכול להיות קרן אור באפלה עבור מישהו אחר.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות