לא מזלזלים בנפש: 5 סימנים שמראים שאולי יש צורך בטיפול פסיכולוגי

בשנים האחרונות המודעות לגבי טיפול פסיכולוגי עלה, כחלק מהבנה כי לטיפול זה יש משמעות מבחינת היכולת ליצור שינוי באיכות החיים של המטופלים, בכל גיל. אם אתם תוהים לעצמכם האם טיפול זה יכול להתאים גם לכם, להלן מספר מקרים שיכולים להוות אינדיקציה לכך שיש צורך בפנייה לקבלת טיפול אצל פסיכולוג או פסיכולוגית מוסמכים. מהם? להלן הפרטים.

מצוקה נפשית

אם אתם חשים במצוקה נפשית שאינה מרפה מכם, אולי כדאי לפנות לקבלת טיפול פסיכולוגי. למעשה, דרך אתר חיבורים תוכלו לקבל מידע מורחב ומהימן אודות ההשפעות של טיפול פסיכולוגי בעת מצב של מצוקה נפשית הנגרמת בעקבות לחץ בעבודה, בעיות במערכות היחסים ועוד מגוון רחב של סיבות. מצוקה זו מגיעה לידי ביטוי לא רק בסממנים כמו למשל מחשבות טורדניות אלא גם השפעות פיזיות, ועל כן הפנייה לטיפול פסיכולוגי מהווה הזדמנות מעולה בעבורכם לפרוק את אשר על ליבכם ואף להוביל למענה המתבצע במסגרת של שיתוף במקום בטוח ונטול פניות זרות.

פגיעה בתפקוד

פגיעה בתפקוד שמגיעה לידי ביטוי בחוסר יכולת לתפקד בעבודה או אפילו בבית מובילה להתפתחות של סימפטומטיים רגשיים אבל גם פיזיים המגיעים לידי ביטוי בין היתר בדמות של  נדודי שינה, דפיקות לב מואצות ועוד. טיפול פסיכולוגי עשוי לסייע לטובת קבלת כלים אשר בהם ניתן יהיה להשתמש לטובת יצירה של גישה טיפולית שבמסגרתה ניתן יהיה להוביל לשינוי באיכות החיים כמו גם ביכולת להתמודד עם מצוקות כמו למשל מתח וחרדה, כל זאת מתוך מטרה להפחית את הפגיעה בתפקוד אשר עשויה להמשיך ככל שלא מטפלים בבעיה לשמה ניגשתם מלכתחילה לקבלת טיפול.

 

 

אובדן של בן משפחה

אובדן של בן משפחה מהווה אירוע דרמטי ובעל השלכות על איכות החיים. חרדה, דיכאון, תחושה של חוסר חיבור למקום שלכם או התבודדות שנוצרת על רקע של אובדן זה היא סממן לקבלת טיפול פסיכולוגי, כחלק מהבנה כי באמצעות שייח המתבצע אל מול פסיכולוג אפשר ליצור תהליך של עיבוד האובדן לצד קבלת כלים להתמודדות ובהתאם לכך גם יכולת לקבל את האבל ולצמוח ממנו.

דפוסי התנהגות שליליים

כאשר דפוסי ההתנהגות שלכם לא מקדמים אתכם, אולי פנייה לקבלת טיפול פסיכולוגי יכולה לסייע, כחלק מהבנ הכי דפוסי התנהגות אלו אינם משפיעים רק על התחושה האישית שלכם אלא גם על הסביבה, כולל במקום העבודה. אם אתם מרגישים כי דפוסי ההתנהגות שלכם לא מקדמים אתכם וכוללים בין היתר התקפי זעם, מחשבות שליליות ועוד, קבלת טיפול פסיכולוגי הוא בעל משמעות מבחינת היכולת לחקור את הדפוסים הללו ואף ליצור שינוי שיגיע לידי ביטוי ביכולת לשנות את הדפוסים הללו לדפוסים מקדמים וחיוביים.

תחושת תקיעות

תחושת תקיעות היא תחושה שיוצרת מצוקה נפשית כמו גם מחשבות שאינן מרפות בנוגע לתחומים שונים בחיים – החל מתחום הקריירה ועד לתחום הזוגיות. זיהוי של התחושה הזו עשויה להיות סימן לפנייה לקבלת טיפול פסיכולוגי, בוודאי אם התחושה הזו מלווה אתכם לא רק ביום יום אלא גם בזמן מפגשים עם בני משפחה וחברים. המטרה של טיפול פסיכולוגי הוא לא רק לשוחח אלא גם ליצור שינוי שמגיע לידי ביטוי במהלכים מקדמים וחיוביים, ועל כן במסגרת הזו ניתן יהיה ליצור מערכת תמיכה המאפשרת לכם להתמודד ואף לקבל מענה רגשי לזיהוי של מחשבות וההתנהגויות שיוצרות את התקיעות ובהתאם לכך פתיחות מחודשת שמגיעה לידי ביטוי בפיתוח של חוסן נפשי.

לסיכום

באמצעות הסימנים אותם הצגנו לכם כאן במדריך, תוכל ולקבל יכולת לזהות בעצמכם מצבים שאולי יכולים לסייע לכם לטובת פנייה לקבלת טיפול פסיכולוגי. חשוב להבין כי אין סיבה מרכזית בולטת אחת לפנייה לקבלת טיפול פסיכולוגי, אלא כחלק מהבנה כי מדובר בטיפול שעשוי לסייע גם במקרים של רצון ליצור שינוי חיובי בחיים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות