בואו נדבר על זה: היום עסק בלי ווייפי חזק, זה לא עסק. ספק אינטרנט טוב יפתור לכם את הבעיה

עסקים משתמשים במגוון סוגי תשתיות, אשר אחת החשובות שבהן היא תשתית האינטרנט. במסגרת זו, ישנו גם ההיבט המיוחד של רישות אלחוטי. מה זה אומר בפועל עבור עסקים? מדוע רשת כזו חשובה עבורם? כיצד מיישמים אותה היטב?

להתחבר מכל מקום ובקלות

חיבור האינטרנט הפך מזמן לסטנדרט בעסקים. בדומה לחיבורי החשמל שנמצאים בכל חדר במבנה העסק, כך מצפים שיהיה זמין גם חיבור אינטרנט איכותי. עם השנים, חיבור זה התרחב לכלול גם רישות אלחוטי או WiFi. תודות לחיבור מסוג זה, עובדים ואפילו אורחי העסק, יכולים להתחבר לאינטרנט מכל מקום במבנה העסק, בקלות ובמהירות. החיבור האלחוטי מבוסס על החיבור הקווי ולמעשה מרחיב אותו. את החיבור הקווי קל להשיג – כדוגמה, מבחינת חבילות של ספק אינטרנט itc מציעה לא מעט אפשרויות אטרקטיביות. לכך מוסיפים רשת אלחוטית, אשר מאפשר נתב שיש לו את היכולת הזו. כך מקבלים גישה מכל מקום בעסק לרשת האלחוטית.

תקשורת אלחוטית – התמונה המורכבת

מנקודת מבט אחרת, התקשורת האלחוטית היא שרשרת ארוכה למדי של אלמנטים, בתשתית תקשורת מורכבת למדי. מורכבות זו, מציבה אתגר ומחייבת ספק אינטרנט איכותי. הרשת האלחוטית מחברת את משתמשים שלה אל הרשת הקווית, שהיא למעשה רשת מקומית מסוג LAN (או Local Area Network). הרשת האלחוטית עצמה, מכונה רשת Wireless LAN. מהרשת הקווית המקומית, החיבור ממשיך אל שילוב של ספק תשתית וספק אינטרנט, כגון שילוב של ספק itc עם חברת HOT. משם, ממשיכים הלאה אל רשת האינטרנט עצמה, שהיא כשלעצמה רשת מורכבת למדי. האתר אליו גולשים עשוי להיות למעשה בצידו השני של הגלובוס. ההגעה "לשם" והתקשורת מולו, אינם עניין של מה בכך. אך כל זה, בעצם "שקוף" למשתמשי האינטרנט.

 

 

החשיבות לעסקים

עסקים זקוקים כמובן לחיבור לרשת האינטרנט, עבור גלישה לאתרים שונים, כולל אתר העסק, משלוח אימיילים, שימוש ברשתות חברתיות, ביצוע תקשורת מול גורמים שונים בוועידות וידאו, תשלומים וסידורים מרחוק מול הרשויות (זמינים באתרי ממשל רבים) ועוד. הרשת האלחוטית מוסיפה לכך את היכולת לפעול בגמישות ובמהירות מכל נקודה ברחבי העסק. זאת, ללא תלות בכבלים ובחיבורי אינטרנט בקירות המבנה. הדבר מסייע בין השאר, כאשר מבצעים שינויים. כשם שניתן להזיז שולחנות וכיסאות בקלות ובמהירות, מדוע שלא תיהנו מאותה גמישות לגבי נקודות, שמהן ניתן להתחבר לרשת האינטרנט? אם למשל מנהלים את מלאי העסק בסיוע שירות ענן כלשהו, אשר דורש חיבור לאינטרנט, ייתכן המצב הבא: עובד מסייר במחסן מרוחק וצריך לעדכן פרטים שונים במערכת ניהול המלאי. כיצד הוא יעביר את המידע למערכת? הדרך הישירה ביותר, היא לעשות זאת מייד במקום. למשל, באמצעות טאבלט אשר מחובר אלחוטית, לרשת ווייפיי שמכסה גם אזור זה בעסק.

אתגרים ופתרונות

בהקמת ותפעול רשת אלחוטית בעסק, יש גם לא מעט אתגרים. עבודה מול ספק אינטרנט איכותי, תסייע לכם לפתור אותם היטב. מדובר למשל על כיסוי איכותי של כל האזורים הדרושים לכם. שימו לב בהקשר זה, שעוצמת הרשת פוחתת ככל שמתרחקים מהנתב האלחוטי. כמו כן, הנתב יוצר סביבו שדה שידור עגול – האם הוא מכסה את כל האזורים שחשובים לכם? אתגר נוסף הוא בנושא האבטחה. אנשים לא מורשים, עשויים להתחבר או לנסות להתחבר לרשת העסקית שלכם, ללא רשות. כאשר מדובר ברשת אלחוטית, הדבר הרבה יותר קל.

לסיכום

בשורה התחתונה, לעסקים כדאי להוסיף לרשת הרגילה גם רשת אלחוטית. אם עושים זאת, חיוני להבטיח שהרשת האלחוטית מתפקדת היטב.

מאמרים אחרונים

דברו איתנו!

התצוגה של שאנל

נגישות